Złoto a pielęgnacja skóry


W Chinach wykorzystywano złoto do leczenia już 2500 lat p.n.e. Dzięki niemu leczono wiele chorób skóry. Potem odkryto zbawienny wpływ tego metalu na kości i stawy. Obecnie metal ten wykorzystuje się również do zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii. Złoto to metal biokompatybilny metal, co oznacza, że umieszczone na skórze czy nawet w organizmie człowieka, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. 

Złoto jest metalem szlachetnym o bardzo szerokim zastosowaniu. Nie tylko wyrabia się z niego biżuterię, ale również może być wykorzystywany do zabiegów estetycznych. Złoto posiada zbawienny wpływ na skórę. W starożytnych Chinach wykorzystywano je do leczenia ospy czy owrzodzeń. Ponadto eliminowano nim zatrucie rtęcią. Ten metal szlachetny doceniany był również w leczeniu zębów. Nie dość, umieszczano go w miejscach dotkniętych chorobami, jak i wykonywano pierwsze złote zęby, by wypełnić ubytki w jamie ustnej. Ponadto złotą sól używa się obecnie do leczenia artretyzmu, bo złoto wpływa na regenerację kości. Jest to proces powolny, ale przynosi świetne rezultaty. Złoto jednak nie tylko leczy nasze ciało, ale tez je pielęgnuje. Z tego względu wiele kobiet i mężczyzn wybiera się do salonów kosmetycznych czy gabinetów odnowy biologicznej na zabiegi z użyciem złota. Wygładza ono skórę, nawilża ją i redukuje zmarszczki. Staje się ona tym samym jędrniejsza i wygląda młodziej. Maseczki ze złota są polecane do każdego typu skóry. Ponieważ działa ono antybakteryjnie, mogą również być one pomocne na przykład w leczeniu trądziku. Należy jednak najpierw w tym celu skonsultować się z lekarzem. Niestety ze względu na ceny kruszca, zabiegi z wykorzystaniem złota nadal pozostają dosyć drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Na szczęście także w wielu kosmetykach jest złoto. Nie są to jego duże ilości, ale regularne stosowanie kremu czy maseczek ze złotem również może przynieść rezultaty. Z pewnością nie zaszkodzi ono naszej skórze, a wręcz przeciwnie, może przynieść same korzyści. 

Złoto jest umieszczane również w wielu balsamach czy olejkach dla skóry. Szczególnie ta lekko opalona świetnie się prezentuje z drobinkami tego metalu.